top of page
Banner Przystanek Alaska 2023.jpg

ZAPISY

TERMIN: 10-17 sierpnia 2024 r. Zaczynamy od obiadu 13:00 (sobota) i kończymy wykwaterowaniem o 12:00 w dniu ostatnim (również sobota).

MIEJSCE: Ośrodek Wypoczynkowy "Szuwarek" ulica Grodziska 5, Chmielno.

ORGANIZATOR: Trójmiejska Szkoła Taichi i Kungfu (dawna YMAA Trójmiasto)

KADRA:

Rafał Szulkowski: Prowadzi od 26 lat szkołę Taichi i Kungfu w Trójmieście. W 2013 uzyskał stopień Instruktora Asystującego Shaolin - 9 poziom zdając bezpośrednio przed Dr Yangiem Jwing Mingiem {obecnie Rafał Szulkowski w YMAA pełni status dawnego instruktora asystującego Shaolin}. W 2010 roku uzyskał stopień Instruktora Asystującego Taijiquan - 4 poziom również zdając bezpośrednio przed Dr Yang Jwing Mingiem {obecnie Rafał Szulkowski w YMAA pełni status dawnego instruktora asystującego Taijiquan}. Od 1998 roku piastuje stanowisko głównego Trenera "Trójmiejskiej Szkoły Taichi i Kungfu" - dawnej YMAA Trójmiasto. Trener II klasy sportowej Polskiego Związku Kungfu/Wushu oraz sędzia klasy B walki sportowej Sanda/Qingda.

Mariusz Sroczyński.jpg

Mariusz Sroczyński: Prowadzi od 26 lat szkołę Taichi w Warszawie. Jeden z nielicznych osób trenujących Taijiquan w YMAA, która uzyskała stopień Instruktora Taijiquan - V poziom zdając w roku 2013 bezpośrednio przed Dr Yangiem Jwing Mingiem. Od 2015 roku działa jako niezależna szkoła "Taichi Studio". Organizator kultowych obozów Taichi w Rozłogach.

Marek Sykała.jpg

Marek Sykała: Prowadzi od prawie 20 lat szkołę Taichi w Lublinie, zaś od 2017 również oficjalnym oddziałem Systemy Poland. Posiada uprawnienia Instruktora Samoobrony, Instruktora Systemy. Pasjonat zdobywania gór małych i dużych oraz przemierzania "milionów" kilometrów w opcji Nordic Walking.

PROGRAM OBOZU

Taijiquan - Sekwencja, pchające dłonie, zastosowania bojowe, Qin na, Fa Jin.

Wachlarz Taichi - nauka sekwencji

Podwójna Forma Taichi - Nauka całej sekwencji - tylko dla osób znających minimum 1 część długiej formy Taichi.

Qigong - Kanałowy, Białego Żurawia, Spiralny.

Shaolin - Sekwencje, formy walki, Shuai Jiao.

Szabla - Podstawowe techniki, formy walki, przygotowanie do sekwencji.

Sanda/Qingda - chińska sportowa walka.

Kij - Podstawowe techniki, formy walki, przygotowanie do sekwencji, nauka sekwencji.

Mobility/Streching - Poprawiamy zakresy ruchów w ramach porannego rozruchu.

Systema - Wprowadzenie do bardzo skutecznej samoobrony opartej na kontroli oddechu, która służy zarówno do wywołania stresu w organizmie, jak i jego eliminowaniu. System można krótko podsumować: "Tutaj możemy wszystkie teoretyczne zasady z Tai Chi Chuan sprawdzić w praktyce."

Zawody - Już IV zawody Przystanku Alaska. Konkurencje będą dwie: Qingda - wolna walka light contact) oraz Pchające Dłonie (forma stacjonarna). Uczestnictwo dobrowolne, oczywiście będzie podział na kategorie wagowe i płeć. Dobre miejsce do przetestowania swoich umiejętności i psychiki.

Wykłady

Pętla Alaskańska VIII – Ósme zawody biegowe wokół jeziora Białego. Dystans do pokonania: ok. 6,5 km. Zwycięzcy biegu zdobywają tradycyjny uścisk dłoni Organizatora Obozu, szacunek wśród obserwatorów i uczestników zawodów oraz wieczną chwałę!

Ognisko

Kolacja grillowa

Szczegółowa rozpiska poszczególnych zajęć zostanie podana zarejestrowanym uczestnikom obozu na przełomie lipca/sierpnia.

Organizator zastrzega możliwość zmiany programu treningowego.

Informacja o noclegach i posiłkach:

Do naszej dyspozycji będą pokoje 2-5 osobowe z łóżkami w dwóch murowanych pawilonach oraz w domkach turystycznych. W każdym pokoju znajduje się toaleta, umywalka i prysznic. Ośrodek posiada własną stołówkę i oferuje pełne wyżywienie (do wyboru mięsne lub wegańskie). Prosimy podczas wypełniania formularza dokładnie przemyśleć jaką opcję wybieramy gdyż podczas obozu nie można zmieniać swoich preferencji żywieniowych. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się przestrzeń rekreacyjna, a w ramach niej m.in. siłownia na świeżym powietrzu, sprzęt do treningu funkcjonalnego, boisko, miejsce ogniskowe, strzelnica, zaś 200 metrów od ośrodka znajduje się strzeżone kąpielisko. W ramach opłaty za obóz istnieje możliwość wypożyczenia kajaków.

OPŁATY:

Cały obóz: 1850zł

Zaliczka 700złl (Dokonajcie wpłaty jak najszybciej - gwarantujecie sobie rezerwacje miejsca)

II rata 1150zł (Wpłacamy w dniu przyjazdu na obóz bezpośrednio w gotówce u organizatora obozu)

Dopłata za pokój jednoosobowy: 50zł za dobę (płatne na miejscu u organizatora).

BROŃ:

Na obozie będzie można wypożyczyć broń (Szabla i Kij). Koszt wypożyczenia pojedynczej sztuki na cały obóz wynosi 30zł (płatne w dniu wypożyczenia).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sposób płatności za obóz:
Wpłata na konto bankowe lub gotówka na zajęciach w Trójmiejskiej Szkole Taichi i Kungfu.
Rafał Szulkowski 09 1160 2202 0000 0002 9240 1904
W tytule wpisać: Imię i Nazwisko,  Przystanek Alaska 2024.

UWAGA!!!

Prosimy o przemyślaną decyzję o zapisaniu się na obóz. Wpłacenie zaliczki jest bezzwrotne. Można najwyżej znaleźć inną osobę na swoje miejsce.

FORMULARZ REJESTRACYJNY NA OBÓZ - KLIKNIJ

Pozdrawiamy i do zobaczenia na obozie :)

bottom of page