top of page

Warsztaty Taichi i Kungfu w Gdańsku
XXV lat Taichi i Kungfu w Trójmieście

Zapraszamy na warsztaty Taichi i Kungfu w Gdańsku oraz na uroczyste obchody 25-lecia działalności naszej szkoły w Trójmieście.

Miejsce: ul. Małomiejska 58 w Gdańsku (Gdańska Szkoła Podstawowa/Gdańskie Liceum Ogólnokształcące - sala gimnastyczna)

Termin: 23-24.09.2023

Organizator: Trójmiejska Szkoła Taichi i Kungfu

Instruktor: Trener Rafał Szulkowski

Plan warsztatów:

23 września (sobota)

10:00 - 12:30 Qin Na w Taichi i Shaolin Kungfu

14:30 - 17:00 Qigong i Podstawy Białego Żurawia

17:30 - 19:00 Pokazy, przemowy i inne niespodzianki

24 września (niedziela)

10:00 - 12:30 Podstawy Miecza Taichi i Shaolin Kungfu

Qin Na w Taichi i Shaolin KungfuTrening wprowadzający do kontroli przeciwnika (Na) poprzez oddziaływanie na jego stawy, więzadła i ścięgna popularnie zwany "dźwigniami". Na zajęciach po wspólnej rozgrzewce nastąpi podział na grupę Taichi gdzie na bazie pchających dłoni, centrowania oraz zastosowań z sekwencji nauczać będziemy stosowania technik Qin Na. W drugiej grupie czyli Shaolin Kungfu zaprezentujemy dźwignie wywodzące się bezpośrednio z technik form Białego Żurawia/Długiej Pięści oraz w formule obrony przed zapasami/rzutami.

Qigong i Podstawy Białego Żurawia - trening zostanie podzielony na 3 części:

  1. Miękki Qigong Białego Żurawia - łagodne, miękkie, powolne ruchy rąk zgrane z oddechem przypominające pracę skrzydeł żurawia, wprowadzą Was w poprawną strukturę ciała jaką potrzebujemy później do wykonywania właściwych technik Kungfu stylu Białego Żurawia (Bai He). Qigong ten też ma właściwości rehabilitacyjne pozwalając w sposób bardzo łagodny wzmacniać nasze kończyny oraz kręgosłup.

  2. Twardy Qigong Białego Żurawia - trening który uczy kierować naszą energię wewnętrzną Qi tak aby w sposób efektywny wspomagała nasze techniki obrony i ataku. Poprzez właściwą koordynację oddechu i naprzemiennym napinaniem i rozluźnianiem naszych mięśni wzmacniamy nasze ciało tak aby móc bez kontuzji intensywnie trenować.

Podstawy Miecza Taichi i Shaolin Kungfu - wprowadzenie do posługiwania się chińskim mieczem (Jian). Nauka obejmować będzie podstawowe techniki ataku i obrony w formule solo oraz z partnerem. Przypominamy że uczestnictwo w tych warsztatach uprawnia później w zakwalifikowaniu się do cyklu warsztatów poświęconych nauce formy miecza San Cai Jian (Miecz Trzech Sił) które rozpoczynać będziemy pod koniec listopada w Gdańsku.

Opłaty:

1 moduł 80zł

2 moduły 150zł

3 moduły 200zł

Wypożyczenie drewnianego miecza na czas warsztatów 30zł

Płatne gotówką u organizatora w dniu uczestnictwa w warsztatach.

bottom of page