top of page

Co ćwiczymy?

Tai Chi (Taijiquan)

Tradycyjny trening Tai Chi. Tutaj oprócz elementów takich jak nauka sekwencji, łagodne ćwiczenia związane z oddechem, uzupełniamy trening o zastosowania bojowe, pchające dłonie, Qin Na (dźwignie), tradycyjny trening równowagi i zakorzenienia, Jin (emisja siły) i wiele innych. Wykorzystujemy wiele różnego sprzętu: piłki lekarskie, gumy, drewniane cegły itp. Po tych zajęciach możesz się spodziewać intensywności na niskim i średnim poziomie., masz gwarancję że poznajesz kompletny system sztuki walki jakim jest Tai Chi..

Shaolin Kung Fu

Shaolin jako zewnętrzny styl Kung Fu jest trenowany w naszej szkol pod postacią dwóch odmian: Długa Pięść oraz Biały Żuraw. Oba powyższe systemy nawzajem się uzupełniają. Trening składa się z nauki technik (formy walki, sekwencje) sparringu oraz posługiwania się tradycyjną chińską bronią (kij, szabla, miecz, włócznia). Na tych zajęciach spotkasz się z bardzo wysoką intensywnością, wszechstronnym treningiem walki w którym wykorzystane są 4 umiejętności: kopnięcia, uderzenia, zapasy i dźwignie.

Sanda

Sanda - "wolna walka", "chiński kickboxing". Sportowa odmiana kungfu-wushu reprezentująca chińskie sztuki walki na arenie sportowej w rywalizacji kontaktowej. Podczas treningu adept poznaje podstawowe techniki ręczne, nożne oraz sposoby obalenia. Za pomocą tych trzech kategorii umiejętności wykonując trening z partnerem zaczynając od podstawowych kombinacji, poprzez formy walki, sparring zadaniowy dochodzimy do punktu pełnej fullkontaktowej walki Sanda (lub ligh-kontakt- Qingda). Uzyskując odpowiedni poziom uczestnik naszych treningów ma możliwość wystąpienia na zawodach sportowych w formule walk Sanda i Qingda. Trening charakteryzuje się średnią i wysoką intensywnością. Trenujemy w sprzęcie ochronnym (kaski, rękawice bokserskie, szczęki, ochraniacze na golenie i suspensoria.

Sanda.jpg
bottom of page