top of page
Zapraszamy na treningi - piewsze zajęcia gratis!

Jak co roku w Brennej odbył się Ogólnopolski Letni Obóz Kung Fu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele prawie wszystkich ośrodków YMAA Polska. Tradycyjnie na terenie Hali Ludowej "Beskid" doskonaliliśmy swoje umiejętności pod czujnym, międzynarodowym okiem mistrzów i instruktorów YMAA.

Gościem specjalnym (poraz drugi) był niezwykle utalentowany zawodnik a zarazem naczyciel Shou Bo/Shuai Jiao - Amazing Zenia. Podczas 3 intensywnych zajęć poznawaliśmy dalej podstawy chińskich zapasów, ucząc się kolejnych rzutów, obaleń i wychyleń. Trening był bardzo wyczerpujący ale też wzbogacił Nas o kolejną porcję cennej wiedzy.

Regularne zajęcia według programu YMAA prowadzili: Robert Wąs (Mistrz Shaolin i Instruktor Taijiquan), Pedro Rodriguez (Mistrz Shaolin i Instruktor Taijiquan), Bartłomiej Grad (Instruktor Taijiquan i asystent instruktora Shaolin) oraz Rafał Szulkowski (asystent instruktora Shaolin i Taijiquan).

Treningi Taijiquan i Shaolin odbywały się równolegle. Na Taijiquan doskonalone były podstawy sekwencji 112 ruchowej, gdzie poraz kolejny można było poczuć jak bardzo są one ważne w podtrzymaniu wysokiej jakości treningu. Również korygowane były pchające dłonie i centrowanie. Na koniec każdego popołudniowego treningu wspólnie obie grupy (shaolin i taijiquan) doskonaliły techniki dźwigni (Chin Na) prowadzone po koleji przez wszystkich instruktorów/mistrzów.

Zajęcia Shaolin skupione były na dwóch aspektach: praktyczne zastosowanie technik w walce oraz nauka nowego materiału. W tym roku odpuszczony został trening motoryczny na rzecz nauki i doskonalenia materiału egzaminacyjnego.

Wspólnymi zajęciami jak zawsze cieszące się dużą popularnością był trening Podstaw Kija. Tradycyjnie podzieleni adepci ze względu na poziom zaawansowania na 3 grupy doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się chińskim kijem "Gun".

Oczywiście w trakcie obozu odbyły się egzaminy Shaolin/Taijiquan, które były jak zawsze wyzwaniem dla zdających a ciekawą atrakcją dla obserwujących. Tym razem wielkim sukcesem mogą pochwalić się krakowskie i katowickie oddziały Shaolin - gdzie aż 5 osób uzyskało 1 stopień Shaolin. Jeszcze raz gratulujemy.

W wolnym czasie zwiedzaliśmy okoliczne szczyty, zażywaliśmy kąpieli w pobliskim strumieniu i kibicowaliśmy polskiej i portugalskiej reprezentacji piłki nożnej w rozgrywanym wówczas Euro 2016.

Czekamy teraz z utęsknieniem na zimową edycję, czyli YMAA Winter Camp 2017, któy odbędzie się na przełomie lutego i marca 2017 roku.

bottom of page