top of page

Przystanek Alaska 2024
Zimowa Edycja

Zima.jpg

Przystanek Alaska Zima 2024

Zapraszamy na Zimowy Obóz Kungfu i Taichi Przystanek Alaska 2024

Miejsce: Baza Noclegowa "Przystanek Drzewina", Drzewina 6a, 54°08'35.4"N 18°23'06.8"E. Zakwaterowanie będzie w wygodnych pokojach 2,3 i 4 osobowych. Każdy pokój z własnym dostępem do łazienki i toalety. Zajęcia odbywać się będą na dużej, jasnej i ogrzewanej sali gimnastycznej. Ośrodek będzie tylko do naszej dyspozycji.

Termin: 10 - 13.01.2024. Zakwaterowanie w środę (10 stycznia) od godziny 12:00, wykwaterowanie i wyjazd w sobotę (13 stycznia) do godziny 13:00.

Organizator: Trójmiejska Szkoła Taichi i Kungfu

Instruktor: Trener Rafał Szulkowski

Tematy Zajęć:

  • Mobility - (3h) poranne zajęcia na których w sposób łagodny "uruchomimy/obudzimy" nasze ciała, poprawimy zakresy ruchomości w naszych stawach, przygotujemy się do kolejnych zajęć na obozie.

  • Miękki Qigong Białego Żurawia - (4h) łagodne, miękkie, powolne ruchy rąk zgrane z oddechem przypominające pracę skrzydeł żurawia, wprowadzą Was w poprawną strukturę ciała jaką potrzebujemy później do wykonywania właściwych technik Kungfu stylu Białego Żurawia (Bai He). Qigong ten też ma właściwości rehabilitacyjne pozwalając w sposób bardzo łagodny wzmacniać nasze kończyny oraz kręgosłup.

  • Kij Białego Żurawia - (4h) kompleksowy trening z podstawową bronią jaką jest kij. Zależnie od poziomu zaawansowania uczestników (będzie podział na podgrupy) poznamy podstawowe techniki w miejscu i w ruchu. Doskonalić je będziemy w parach poprzez różne formy walki z partnerem oraz przejdziemy do nauki i korekty formy "Qi Mei Gun". Najbardziej zaawansowani wprowadzeni zostaną do sparringu kijem. W formularzu zgłoszeniowym można odpłatnie wypożyczyć kij na obóz.

  • Taichi Forma Długa Yang - (3h) trening całkowicie skupiony na nauce i korekcie formy 112 ruchowej Yang. Oprócz treningu samej sekwencji zajmiemy się szybkim tempem, "FaJin" oraz popracujemy nad wybranymi zastosowaniami technik z formy. Ponownie będzie podział ze względu na poziom zaawansowania.

  • Taichi Pchające Dłonie - (3h) "Tui Shou" są jedną z najważniejszych praktyk stosowanych w tradycyjnym Taichi. Pozwalają poprzez pracę z partnerem zrozumieć najważniejsze zasady (wzory) stosowane w wewnętrznym treningu: Są nimi Osiem Bram (Ba Fa): Odparowanie, Zawinięcie, Nacisk/Ścisk, Pchnięcie, Pociągnięcie, Rozdzielenie, Łokieć, Zderzanie oraz Pięć Kroków (Wu Bu): Do przodu, Do tyłu, Spójrz w lewo, Spójrz w prawo, Zachowaj Centrum.
    Trening zostanie podzielony na naukę i analizę pojedynczych i podwójnych pchających dłoni z których wyprowadzimy Centrowanie (ochrona swojego centrum i przejęcia kontroli na centrum/równowagą partnera treningowego). W ostatniej części zajęć przyjrzymy się wspólnie koncepcji zastosowania konkretnych technik podczas praktyki pchających dłoni ze szczególnym uwzględnieniem chińskiej sztuki kontroli i przechwytu (Qin Na) zwanymi powszechnie dźwigniami. Również tutaj nastąpi podział na grupy według zaawansowania.

  • San Da - (3h) "wolna walka", "chiński kickboxing". Sportowa odmiana kungfu-wushu reprezentująca chińskie sztuki walki na arenie sportowej w rywalizacji kontaktowej. Podczas treningu adept poznaje podstawowe techniki ręczne, nożne oraz sposoby obalenia. Za pomocą tych trzech kategorii umiejętności wykonując trening z partnerem zaczynając od podstawowych kombinacji, poprzez formy walki, sparring zadaniowy dochodzimy do punktu pełnej fullkontaktowej walki Sanda (lub ligh-kontakt- Qingda). Uzyskując odpowiedni poziom uczestnik naszych treningów ma możliwość wystąpienia na zawodach sportowych w formule walk Sanda i Qingda. Trening charakteryzuje się średnią i wysoką intensywnością. Trenujemy w sprzęcie ochronnym (kaski, rękawice bokserskie, szczęki, ochraniacze na golenie i suspensoria. Na obozie uczestnicy zostają podzielenie na dwie podgrupy: początkujący i zaawansowani. UWAGA: organizator zapewnia w ograniczonym zakresie rękawice i kaski. Warto zaopatrzyć się we własnym zakresie w potrzebny sprzęt (kaski, rękawice, bandaże, ochraniacze na golenie, szczęki). Nie posiadając odpowiedniego sprzętu część ćwiczeń będzie wykonywana w ograniczonym zakresie.

Rejestracja:

Mamy tym razem bardzo ograniczoną bazę noclegową (około 40 miejsc) dlatego bardzo istotne jest odpowiednio wczesna rejestracja i opłata zaliczki  a potem w drugim terminie (do 20 grudnia 2023) pozostałej części.

Prosimy o przemyślaną decyzję gdyż zaliczka jest bezzwrotnamożna najwyżej znaleźć nowa osobę na swoje miejsce.

Opłata za obóz Przystanek Alaska wynosi: 990zł:

Zaliczka 600 PLN (Dokonajcie wpłaty jak najszybciej - gwarantujecie sobie rezerwacje miejsca)

II rata 390 PLN (Wpłacamy do 20 grudnia włącznie, po tym terminie następuje wzrost opłaty o 200zł)


Sposób płatności za obóz:
Wpłata na konto bankowe:
Rafał Szulkowski 09 1160 2202 0000 0002 9240 1904
W tytule wpisać: Imię i Nazwisko, Przysta
nek Alaska Zima 2024.

Formularz Rejestracyjny - Kliknij

Do zobaczenia niedługo na obozie :)

Rafał Szpagat.jpg
Kije.jpg
taijiwparku.jpg
Pokój-3-osobowy-1030x773.jpg
bottom of page