top of page

Przystanek Alaska

2016 - 

podsumowanie

Jesteśmy świeżo po obozie "Przystanek Alaska 2016". Cała impreza trwała pełne 4 dni od środy popołudnia do niedzieli zamykając się przepysznym obiadem :)

Tradycyjnie przez okres całego zgrupowania pogoda była idealna (+30 stopni w cieniu). Zajęcia odbywały się w plenerze dzięki temu nie obowiązywały Nas ograniczenia jakie doświadczamy na sali gimnastycznej. Podczas treningów można było nauczyć się posługiwania chińską Szablą Dao, Kijem oraz doskonalić materiał standardowy YMAA zarówno Taijiquan jak i Shaolin. Każdy dzień rozpoczynaliśmy porannym zestawem treningowym Qigong oraz ćwiczeniami rozciągającymi nasze ciało - wszystko na pomoście wraz z przepięknym widokiem na jezioro i otaczającymi je morenowymi wzgórzami.

Po śniadaniu miały miejsce dwa bloki treningowe (każdy po 100min), potem dwudaniowy obiad i poobiednia sjesta ;) Jako że jak wspomniane zostało wcześniej pogoda dopisała, większość uczestników obozu spędzała czas poobiedni dość aktywnie: kajaki, marszo-biegi, kapiele słoneczne oraz wodne, wyprawa do Chmielna na lody itp.

Popołudniowy zestaw zajęć był w dużej mierze podobny do przedpołudnia, jedyny minus: pod koniec treningu ostatniego bloku komary dawały juz Nam nieźle w kość.

Końcówka dnia to kolacja, chwila na relaks i następnie na stołówce/sali TV zaczynała się "integracja obozowa" przeplatana różnymi wydarzeniami serwowanymi przez organizatora zamieszania. A w ramach niej odbyło się: Impreza powitalna wraz z oficjalnym toastem na dobre rozpoczęcie obozu, wieczór z grami planszowymi, spotkanie z Trenerem typu Questions & Answers gdzie poruszane były zagadnienia okołotreningowe (jak efektywnie regenenerować swoje ciało po treningu, formy bezpiecznego rozciągania, podstawy teorii Qigong itp.). Wieczór filmowy wraz z imprezą pożegnalną i tańcami do 3 nad ranem stanowił idealne podsumowanie panującej atmosfery na obozie.

Oczywiście uczestnicy Przystanku Alaska nigdy nie opuszczają zgrupowania bez prezentów ;) Tym razem oprócz tradycyjnego dyplomu każdy uczestnik otrzymał profesjonalny "Dziennik Treningowy" aby móc łatwo i skutecznie zapisywać istotne dla niego informacje związane z treningami.

Jako że już nie możemy się doczekać kolejnej edycji Przystanku Alaska poniżej można zapoznać się z kolejnym, przyszłorocznym terminem zgrupowania:

09-13 sierpnia 2017roku

Do zobaczenia za rok!!!

bottom of page